Haberler:
Avrupa Hareketlilik Haftası - 12 Eylül 2019 Perşembe, 13:44
Patlamalar İle İlgili Basın Açıklaması - 12 Eylül 2019 Perşembe, 11:08
Doğal Gaz Konusu, Yapmamız Gerekenler - 09 Eylül 2019 Pazartesi, 11:45
Eşit ve ücretsiz sağlık talebi - 19 Ağustos 2019 Pazartesi, 15:27
Acı Kaybımız (Dr. Erbay Arman) - 19 Ağustos 2019 Pazartesi, 13:00
Bilgilendirme Toplantısı Daveti - 05 Ağustos 2019 Pazartesi, 14:45
Batı Nil Virüsü Hakkında Basın Açıklaması - 27 Temmuz 2019 Cumartesi, 12:36
Acı Kaybımız (Dt. İnci Taşarkan) - 10 Temmuz 2019 Çarşamba, 11:58
Başbakan Ziyaretimiz - 28 Haziran 2019 Cuma, 10:52
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
ende

Kıbrıs Türk Diş Tabipleri Odası Geleneksel Afiş Yarışması Gerçekleşti

 

Dis Toren

 

Kıbrıs Türk Diş Tabipleri Odası 22 Kasım Dişhekimliği Haftası etkinlikleri çerçevesinde Ortaokullara yönelik Colgate sponsorluğunda “Colgate Afiş Yarışması” düzenlenmiştir. Koruyucu hekimlik bağlamında çocukların ağız ve diş sağlığına olan ilgilerini artırmak amacı ile yapılan etkinliğe bu yıl rekor derecesinde büyük bir ilgi gösterilmiştir.

Çeşitli okullardan toplam 1008 eserin katıldığı yarışma, 11 Nisan 2019 tarihinde, Kıbrıs Türk Diş Tabipleri Odası Başkanı Dr. Dt. Ahmet Özant, Kültür Dairesi Güzel Sanatlar görevlisi Sn. Bedia Kale, Güzelyurt Kurtuluş Lisesi resim öğretmeni Sn. Tahsin Albulut ve Bülent Ecevit Anadolu Lisesi resim öğretmeni Sn. Mehmet İlkerli’den oluşan jüri tarafından değerlendirilmiştir.

Yapılan değerlendirmede alınan sonuçlara göre;

BİRİNCİ: Değirmenlik Ortaokulu’ndan Sn. Salf URRAHMAN

İKİNCİ: Bayraktar Ortaokulu’ndan Sn. Sıla YlLĞIN

ÜÇÜNCÜ: Yakın Doğu Koleji’nden Sn. Elif Eylül ATSATAN

KIBRIS TÜRK DİŞ TABİPLERİ ODASI ÖZEL ÖDÜLÜ :Lapta Yavuzlar Lisesi’nden Sn. Büşra ALÇI

MANSİYON Ödülleri:

Bekirpaşa Lisesi’nden Sn. Tülay SEFER, TED Kuzey Kıbrıs Koleji’nden Sn. Doruk GÜLŞENOĞLU, Şht. Hüseyin Ruso Ortaokulu’ndan Sn. Gülşah TOKDEMİR, Lapta Yavuzlar Lisesi’nden Sn. Hatice AKŞAHİN ve Sn. Buğçe HAŞİMOĞLU, Yakın Doğu Koleji’nden Sn. Vedia EVRE, Bayraktar Türk Marif Koleji’nden Sn. Nehir SEMİN ve Sn. Esra BAYHAN, Değirmenlik Lisesi’nden Sn. Ceren AYDIN ve Sn. Aleyna Işıl BULUT

SERGİLEME:

Doğu Akdeniz Doğa Koleji’nden Sn. Hayat DÖNMEZ, Şht. Zeka ÇORBA Ortaokulu’ndan Sn. Dilara GÜMÜŞSOY, Bayraktar Ortaokulu’ndan Sn. Berkay Yıldız, Sn. Zeydan ERBOLAT, Sn. Abdullah KILIÇ, Sn. Meryem AŞAN, Kuzey Kıbrıs TED Koleji’nden Sn. Elif Duru YAZGI , Sn. Duru ÇOKKESER ve Sn. Eylül ÖZTÜRK, Şht. Hüseyin Ruso Ortaokulu, Sn. İbrahim Ateş Sönmez ve Sn. Sude Cennet GÜZ ve Sn. İrem YIDIZ, Değirmenlik Ortaokulu’ndan Sn. Pembe İYİCİ, Sn. Aylin Turan ve Sn. Yezda KAÇAR, Lapta Yavuzlar Lisesi’nden, Sn. Gamze Sarıoğlu, Sn. Ayşenur Şahin, Sn. Ayşegül Tekin, Sn. Aysima AKSOY ve Sn. Onur Ayda ÇAKMAK Yakın Doğu Koleji’nden Sn. Ceyda Emre, Sn. Arel ZEKAİ, Sn. Semra TURAY, Sn. Yücel Besire SAĞKANAT ve Sn. Esra EMİRLER, Oğuz Veli Ortaokulu’ndan Sn. Aylin Akyüz, Sn. İlayda Teker, Sn. Selin TEK, Sn. Olgu ŞİMŞİR ve Sn. Irmak ÇIKIRIK, Bayraktar Türk Maarif Koleji’nden Sn. Nisanur DAĞ, Sn. Çiğdem CAN, Sn. Ali MUHAMEDOV ve Sn. Döne KUŞKOMAZ, Bekir Paşa Lisesi’nden Sn. Gülsün HÜDAOĞLULARI, Sn. Selda YILDIZ ve Sn. Azra DURAK’ın eserleri de sergilenmeye layık görüldü.

Ayrıca odamız ve seçici kurul üyeleri her yıl olduğu gibi bu yıl da, yüksek oranda yarışmaya katkı koyan çocuklarımızın bu değerli eserleri arasından derece alan ve sergileme alan 38 eseri  kitapçık halinde ölümsüzleştirmeye karar vermiştir.

Ödül Töreni ve Sergi 11 Mayıs 2019 Cumartesi saat 13:00’de Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Lokali’nde okul müdürleri, resim öğretmenleri, öğrenciler, aileler ve Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Başkanı Dr. Özlem Gürkut’un  katılımıyla, büyük bir coşku içinde gerçekleştirilmiştir.

 

Sağlıkla gülümsemeniz dileği ile…

 

Saygılarımla,

Kıbrıs Türk Diş Tabipleri Odası Yönetim Kurulu (a)

 

Dr. Dt. Ahmet ÖZANT

(Başkan)

 

 

Website Security Test