BİRİNCİ: Değirmenlik Ortaokulu’ndan Sn. Saif URRAHMAN

BİRİNCİ: Değirmenlik Ortaokulu’ndan Sn. Saif URRAHMAN

 

Kıbrıs Türk Diş Tabipleri Odası 22 Kasım Dişhekimliği Haftası etkinlikleri çerçevesinde Ortaokullara yönelik Colgate sponsorluğunda “Colgate Afiş Yarışması” düzenlenmiştir. Koruyucu hekimlik bağlamında çocukların ağız ve diş sağlığına olan ilgilerini artırmak amacı ile yapılan etkinliğe rekor derecesinde büyük bir ilgi gösterilmiştir.

Çeşitli okullardan toplam 1060 eserin katıldığı yarışma, 15 Haziran 2020 tarihinde Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği’nde, Kıbrıs Türk Diş Tabipleri Odası Başkanı Dr. Dt. Ahmet Özant, Kültür Dairesi Güzel Sanatlar görevlisi Sn. Bedia Kale, Güzelyurt Kurtuluş Lisesi resim öğretmeni Sn. Tahsin Albulut ve Bülent Ecevit Anadolu Lisesi resim öğretmeni Sn. Mehmet İlkerli’den oluşan jüri tarafından değerlendirilmiştir.

 

Yapılan değerlendirmede alınan sonuçlara göre;

 

BİRİNCİ: Değirmenlik Ortaokulu’ndan Sn. Saif URRAHMAN

İKİNCİ: Oğuz Veli Ortaokulu’ndan Sn. Selin TEK

ÜÇÜNCÜ: Değirmenlik Lisesi’nden Sn. Metehan YAHYA

 

KIBRIS TÜRK DİŞ TABİPLERİ ODASI ÖZEL ÖDÜLÜ: Yakın Doğu Koleji’nden

Sn. Gülderen ÖZERAL

 

MANSİYON Ödülleri:

Atleks Sanverler Ortaokulu’ndan Sn. Mustafa DAĞAŞANER, Bekirpaşa Lisesi’nden Sn. Tülay SEFER, Bayraktar Türk Marif Koleji’nden Sn. Eylül AKAD, Doğu Akdeniz Doğa Koleji’nden Sn. Beren EMİRZADEOĞULLARI, Demokrasi Ortaokulu’ndan Sn. Melek GÜLER, Oğuz Veli Ortaokulu’ndan Sn. Ayşe Deniz YERLİKAYA, Lapta Yavuzlar Lisesi’nden Sn. Ayşenur ŞAHİN, Lefke Gazi Lisesi’nden Sn. Necla TAŞKAN, Şht. Hüseyin Ruso Ortaokulu’ndan Sn. Serpil TOSUN, Yakın Doğu Koleji’nden Sn. Ece Ilgın OYGUCU,

 

SERGİLEME:

Hala Sultan İlahiyat Koleji’nden Sn. Feyza Nur SAFA, Değirmenlik Lisesi’nden Sn. Hasan ÖZTÜCCAR, Sn. Seyhan Banu YANDIM, Sn. Mehmet TONGAR, Sn. İklim HACIHALİLOĞLU, Sn. Çınar BABAHAN, Sn. Tengül CENKOVA ve Sn. Yeseniya RAZAVAGEVÇ, Şht. Hüseyin Ruso Ortaokulu’ndan Sn. Büşra BEKMEZ, Sn. Gülçin BOLATCIOĞLU, Sn. Merve Nur TAŞKIRAN ve Sn. Muhammet Ardacan SULA,  Yakın Doğu Koleji’nden Sn. Ece ÜLGEN, Sn. Güneş ERGÜN ve Sn. Arel ZEKAİ, Oğuz Veli Ortaokulu’ndan Sn. Irmak DOĞRUCAM, Sn. Selin TEK, Sn. Meliz BAHRİ, Sn. Bayraktar Türk Marif Koleji’nden Sn. Ali MUHAMMEDOV, Sn. Nehir SEMİN ve Sn. Esra BAYHAN, Sn. Eylül KALE, Bekirpaşa Lisesi’nden Sn. Parmis KAMAEİ ve Sn. Natalia ALFEROVA, Doğu Akdeniz Doğa Koleji’nden Sn. Hayat DÖNMEZ, Sn. Naz ÖNDER ve Sn. Alara ZAİMOĞLU, Demokrasi Ortaokulu’ndan Sn. Melek GÜLER, Lapta Yavuzlar Lisesi’nden Sn. Sanem KARABAŞAK, Sn. Havin KABALAK, Sn. Hüseyin Can BEYAZKAYA ve Sn. Süleyman KURTAYLI, Lefke Gazi Lisesi Sn Necla TAŞKAN’ın (İki eser) eserleri de sergilenmeye layık görüldü.

 

Ayrıca odamız ve seçici kurul üyeleri her yıl olduğu gibi bu yıl da, yüksek oranda yarışmaya katkı koyan çocuklarımızın bu değerli eserleri arasından derece alan ve sergileme alan eserleri kitapçık halinde ölümsüzleştirmeye karar vermiştir.

 

Tüm okul müdürlerine, öğretmenlerimize öğrencilerimize ve ailelerine gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

 

Saygılarımla,

Kıbrıs Türk Diş Tabipleri Odası Yönetim Kurulu (a)

Dr. Dt. Ahmet ÖZANT

(Başkan)