• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
ende

AB Burs Programı

 

ab burs announcement 9 january 2017 for web

 

Avrupa Komisyonu, Kıbrıs Türk toplumunu Avrupa Birliği’ne yakınlaştırma hedefi doğrultusunda, 2017 – 2018 Akademik Yılı’nı kapsayan süre için yaklaşık 128 burs verecektir. Bu burs programı British Council’ın kuzey Lefkoşa’daki burs program ofisi tarafından yürütülecektir.

Avrupa Komisyonu’nun  2007 yılında başlatmiş oldugu burs programından  bugüne kadar yaklaşık 1000’den fazla Kıbrslı Türk birey faydalanmış ve toplam 15 milyon Euro değerinde burs hibe edilmiştir.  

Burslardan Kıbrıslı Türk öğrenciler, mezunlar, ve profesyoneller dort (4) ayrı kategoride yararlanacaktır. Lisans ve lisans üstü eğitim (master, doktora ve doktora sonrası) programlarına başvurmak isteyenler için burslar bir yılı kapsayacak; staj, kısa dönem mesleki eğitim ve dil kurslarından yararlanmak isteyenlerle, akademik araştırma yapmak isteyenler için ise 2 ile 6 aylık bir süreyi kapsayan burslar verilecektir. Ayrıntılı bilgi için www.abburs.eu adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Başvuru Başlangıç Tarihi:9 Ocak 2017, Pazartesion başvuru tarihi:10 Mart 2017, Cuma, yerel saat 17:00

 

Ayrıca 7 Şubat 2017 Salı günü saat 19:00'da tüm doktorlarımıza yönelik Avrupa Birliği Burs Programının ayrıntılarını içeren sunum British Council yetkilileri tarafından yapılacaktır. İlgi duyan tüm üyelerimiz davetlidir.

 

 

 

Website Security Test