• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
ende

Terörü, Savaşı ve Şiddeti Kınıyoruz !

 

 

kinama kttb

 

Terörü, Savaşı ve Şiddeti Kınıyoruz…

 

Bir kişiyi öldüren, tüm insanlığı öldürmüş gibidir. Bir insanı yaşatan, tüm insanlığı yaşatmış gibidir.

10 Aralık Cumartesi günü İstanbul Beşiktaş’ta gerçekleşen hain terör saldırısında ölen 44 kişinin acıları henüz dinmeden, 17 Aralık günü Kayseri’de ikinci bir bombalı saldırıya maruz kaldık. İnsanlık dışı olan bu saldırılarda, masum ve gencecik insanlar öldürüldü veya sakat bırakıldı. Önceki saldırılarda olduğu gibi bu saldırılar da biz Kıbrıs Türk hekimlerini ve ülkemiz insanlarını derinden yaralamış ve üzmüştür.

2011’de başlayıp halen süren Suriye’deki savaşın neden olduğu vahşette çoluk çocuk demeden yüzbinlerce insan incir çekirdeğini doldurmayacak  nedenler yüzünden öldürülmüş, milyonlarca kişi yaralanmış ve 12 milyonu aşkın kişiler göç ettirilmiştir. Göç edenlerin bir kısmı da daha iyi bir hayat bulma uğruna denizlerde boğulmuşlardır. İnsan haklarının ayaklar altına alındığı ve insanlık öldü dedirtecek bu durum bizleri kahretmektedir.

Bizler Kıbrıs Türk Hekimleri olarak her zaman, her türlü şiddetin,  terörün ve savaşın karşısında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Barış ve demokrasi için bu konuda uğraş veren tüm sivil toplum örgütleri ile iş birliği yapmayı kararlılıkla sürdüreceğiz.

Türkiye’de yüzyıllardır  insanlar din, dil, ırk ve mezhep ayırımı yapmadan barış içinde yaşamaktadır. Bunun devamını arzu etmekteyiz.

En büyük temennilerimizden bir tanesi, Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin ve yetkililerinin, milli bir bütünlük sağlayarak terörü ortadan kaldırması, akan kanları durdurması ve canların bir daha yanmaması için önlemleri almasıdır. Saldırılarda yaşamını yitirenlere rahmet, yakınlarına sabır  ve yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Saygılarımızla,

Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Yönetim Kurulu (a)

 

 

Dr. Sonuç Büyük

(Genel Sekreter)

 

 

Website Security Test