Haberler:
Ulusal Üroloji Kongresi 2017 - 11 Ekim 2017 Çarşamba, 13:57
Fems Toplantısına Katıldık - 09 Ekim 2017 Pazartesi, 13:51
Acı Kaybımız (Dr.Erdoğan Mirata) - 29 Ağustos 2017 Salı, 11:30
Acı Kaybımız (Dr. Erdoğan Mirata) - 28 Ağustos 2017 Pazartesi, 09:54
Acı Kaybımız (Dt. Etem Şentürkler) - 24 Ağustos 2017 Perşembe, 15:51
4 Örgütten Ortak Basın Açıklaması - 29 Haziran 2017 Perşembe, 09:37
Konferans Daveti - 19 Haziran 2017 Pazartesi, 09:36
Kıbrıs Türk Tabipleri Odası Kınama Mesajı - 14 Haziran 2017 Çarşamba, 15:24
BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU ? - 14 Haziran 2017 Çarşamba, 15:00
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
ende

1 Eylül Dünya Barış Günü Mesajı

 

baris gunu kttb

 

BARIŞIN İYİLEŞTİRİCİ GÜCÜNE ÇOK  İHTİYACIMIZ VAR...

“İkinci Büyük Emperyalist Savaşı, 1 Eylül 1939 günü Nazilerin Polonya’yı işgaliyle başladı. Ardında elli iki milyon ölü, milyonlarca yaralı, sakat ve moloz yığını haline gelmiş kentler ile büyük bir acı ve gözyaşı bıraktı. İnsanlık tarihinin bu en acımasız, en kanlı ve en kirli savaşının başladığı gün, yani 1 Eylül, Dünya Barış Günü olarak kabul edildi.

1 Eylül 2016’da Dünya Barış Günü’nde Barış Gününüz kutlu olsun diyebiliyor muyuz?

Yanı başımız Türkiye’de yaşanan terör saldırıları, Suriye ve tüm Ortadoğu’da süren savaşlar, dünyayı esir alan korkunç saldırılar her gün yüreğimizi biraz daha çok yakıyor. Aslında bu 1 Eylül’de dünya yanıyor her yer yanıyor, yüreklerimiz kan ağlıyor. Hiç iyi değiliz!

İşte tam da böyle bir gündemde ve coğrafyada Kıbrıs’ta artık yılan hikayesine dönen görüşme masasından son bir çabayla hepimizi umutlandıran olumlu haberler geliyor.

Biz Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği ve Kıbrıslı Türk Hekimler her zaman barışın ve çözümün yanında olmuş bir meslek örgütü ve sivil toplum örgütüyüz. Çözümle başlayacak ve tüm adayı saracak barışın; ülkeye adalet, güçlü bir gelecek ve huzur getireceğine dair güvenimiz tamdır.

Biz Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği olarak olumlu mesajların geldiği şu günlerde çözüm için adanın Kuzey’inde hükümetle Cumhurbaşkanlığının uyum içinde çözüme odaklanmaları gerektiğini düşünüyoruz. Hükümetin de, Cumhurbaşkanın da birincil görevi Kıbrıslı Türklere barış kokan topraklarda güzel bir gelecek  inşa etmek için çalışmaktır. Geçmişi acılarla dolu olan bu toplumun dünyadan kopuk, kimliksiz, öngörüsüz politikalarla yok oluşun uçurumuna sürüklendiğini artık her kesimin net bir şekilde anlaması gerekmektedir.

Kurulan bu görüşme masası en azından bir nesil ve uzun bir süre için artık son şanstır. Elbette ki çözüm ve barış için iki toplumun da iradesi önemlidir ancak bilmeliyiz ki; barışa dair verilen tüm çabalar ve eylemler yaşamsaldır ve toplumların erdemidir. Biz Kıbrıslı Türkler 1 Eylül Barış gününde ve her zaman bu söylemi dilimize dolamak  ve dünyaya  ve haykırmak zorundayız.

Hiçbir zaman unutulmasın ki, her yerde olduğu gibi bizim ülkemizde de savaşların, ekonomik krizlerin, çözümsüzlüğün bedelini halklar ve en çok da emekçiler ödemektedir. Savaşlardan ve çözümsüzlükten en çok yoksul halk ve çocuklar etkilenmektedir. Bu nedenle barış için, çözüm için adalet için, demokrasi için mücadeleyi duraksamadan el ele vererek sürdürmeliyiz.

Yine unutmayalım ki coğrafyamızın içinden geçtiği bu kötü günlerde BARIŞIN İYİLEŞTİRİCİ GÜCÜNE hepimizin çok ihtiyacı vardır.

Biz Kıbrıslı Türk Hekimler bu yıl da 1 Eylül Dünya Barış Gününde liderleri, hükümetleri ve tüm toplumu Kıbrıs’ta kalıcı bir barış için el ele vermeye ve daha çok çalışmaya davet ediyoruz.

Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği

Kıbrıs Türk Tabipleri Odası

Kıbrıs Türk Diş Tabipleri Odası

 

 

Yorum yapın

Misafir olarak yorum yapın

0 / 1000 Karakter kısıtlaması
Metin uzunluğu 10-1000 karakter arasında olmalı
Yorumlarınız yönetici tarafından değerlendirilecek.
hizmet koşulları.

Yorumlar

  • Henüz hiç yorum yok