Haberler:
Ulusal Üroloji Kongresi 2017 - 11 Ekim 2017 Çarşamba, 13:57
Fems Toplantısına Katıldık - 09 Ekim 2017 Pazartesi, 13:51
Acı Kaybımız (Dr.Erdoğan Mirata) - 29 Ağustos 2017 Salı, 11:30
Acı Kaybımız (Dr. Erdoğan Mirata) - 28 Ağustos 2017 Pazartesi, 09:54
Acı Kaybımız (Dt. Etem Şentürkler) - 24 Ağustos 2017 Perşembe, 15:51
4 Örgütten Ortak Basın Açıklaması - 29 Haziran 2017 Perşembe, 09:37
Konferans Daveti - 19 Haziran 2017 Pazartesi, 09:36
Kıbrıs Türk Tabipleri Odası Kınama Mesajı - 14 Haziran 2017 Çarşamba, 15:24
BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU ? - 14 Haziran 2017 Çarşamba, 15:00
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
ende

2016 Colgate Afiş Yarışması Sonuçları Açıklandı

 

Colgate 20161

Colgate Afiş Yarışmacı  Sonuçları Açıklandı…

Kıbrıs Türk Diş Tabipleri Odası 22 Kasım Dişhekimliği Haftası etkinlikleri çerçevesinde Ortaokullara yönelik Colgate sponsorluğunda “Colgate Afiş Yarışması” düzenlemiştir. Koruyucu hekimlik bağlamında çocukların ağız ve diş sağlığına olan ilgilerini artırmak amacı ile yapılan etkinliğe bu yıl rekor derecede katılım olmuştur. Katılımın yüksek olması nedeniyle, Kıbrıs Türk Diş Tabipleri Odası olarak mansiyon ödüllerini artırmış bulunmaktayız. 10 Mansiyon ödülüne ek olarak bu yıl;

10 mansiyon Kıbrıs Türk Diş Tabipleri Odası, 10 mansiyon Kıbrıs Türk Tabipleri Odası ve 2 mansiyon da Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği tarafından verilmesi kararlaştırılmıştır.

Oğuz Veli Ortaokulu 380 eserle, Lapta Yavuzlar Lisesi 79 Eserle, Türk Maarif Koleji 107 eserle, Doğu Akdeniz Doğa Koleji 15 eserle, Bayraktar Türk Maarif Koleji 4 eserle, Levent Koleji 30 eserle, Yakın Doğu Koleji 30 eserle, Girne Amerikan Koleji 33 eserle, TED Koleji 31 eserle, Bayraktar Ortaokulu 67 eserle, Halasultan İlahiyat Koleji 134 eserle Güzelyurt Türk Maarif Koleji 1 eserle katılmıştır.

Toplam 911 eserin katıldığı yarışma 15 Mart 2016 tarihinde Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği’nde, Kıbrıs Türk Diş Tabipleri Odası Başkanı Dt. Hüseyin Bıçak, Kültür Dairesi Güzel Sanatlar görevlisi Sn. Bedia Kale, Güzelyurt Kurtuluş lisesi resim öğretmeni Sn. Tahsin Albulut ve Bülent Ecevit Anadolu Lisesi resim öğretmeni Sn. Mehmet İlkerli’den oluşan jüri tarafından değerlendirilmiştir.

Yapılan değerlendirmede

Oğuz Veli Ortaokulu’ndan Lelya Alkar’ın eseri birincilik ödülüne,

Bayraktar Ortaokulu’ndan Ayşe Açıkgöz’ün eseri ikincilik ödülüne, 

 

Colgate 20162

 

Lapta Yavuzlar Lisesi’nden Yelis Sezener’in eseri de üçüncülük ödülüne layık görüldü.

 

Colgate 20163

 

Kıbrıs Türk Diş Tabipleri Odası Mansiyon Ödülüne  Layık Görülenler:

Lapta Yavuzlar Lisesi’nden İrem Nisa Karaçam, Bekirpaşa Lisesi’nden Meliha Çiçeksever, Oğuz Veli Ortaoklunu’ndan Leyla Alkan ve Alona Zelikova, TED Koleji’nden Mahmut Mamalı, Yakın Doğu Koleji’nden Salime Atalar, Hatice Arifoğlu, Ayten Çamur ve Bayraktar Ortaokulu’ndan Hüdacan Yavuz ve Zeynep Gökdeniz’in eserleri

Başman Kardeşler LTD- Colgate Ödülüne Layık Görülenler:

Türk Maarif Koleji’nden Vedia Bakıroğlu, Parscan Pars ve Cansu Mulla, Bekirpaşa Lisesi’ndan Ayşegül Çolak ve İbrahim Demiralp, Lapta Yavuzlar Lisesi’nden Tezcan Beşoğlu, Burak C. Köroğlu ve Süleyman Güleç, TED Koleji’nden Fatma Salih Tunççevik ve selen Aygün’ün eserleri.

 

Kıbrıs Türk Tabipleri Odası Mansiyon Ödülüne Layık Görülenler:

Oğuz Veli Ortaokulu’ndan Sim Nehir Selışık, TED Koleji’nden Dila Gülmez, Bayraktar Türk Maarif Koleji’nden Mehmet Dibo Çalışkan, Girne Amerikan Üniversitesi’nden Taygun Derviş, Levent Koleji’nden Polen İlseven, Yakın Doğu Koleji’nden Hüseyin’in eserleri.

 

Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Mansiyon Ödülüne Layık Görülenler:

Bayraktar Ortaokulu’ndan Fatmagül Arslan, Lapta Yavuzlar Lisesi’nden Sultan Aslan’ın eserleri.

Ayrıca odamız ve seçici kurul üyeleri her yıl olduğu gibi bu yıl da, yüksek oranda yarışmaya katkı koyan çocuklarımızın bu değerli eserlerinin arasından, Bayraktar Ortaokulu’ndan Zeynep Casun,  Aziza Babahanova ve Fatma Alcan, Levent Koleji’nden Münevver Sıla Çakmak, Yakın Doğu Koleji’nden Alexandra Chulkovskaya ve Fisun Hocaoğlu, Oğuz Veli Ortaokulu’ndan Evgenia Moslyako va, Kaan Arıgan ve Alana Zelikova, Bekirpaşa Lisesi’nden Tuğba Bıyıklı, Lapta Yavuzlar Lisesi’nden Darina Arşulik ve Sultan Arslan, Türk Marif Koleji’nden de Yılşen Moral, Neril Ener ve Ogün Paşalar’ın eserleri de sergilenmeye laik görülmüş ve kitapçık halinde ölümsüzleştirilmeye karar verilmiştir.

Sergi ve Ödül Töreni tarihi daha sonra duyurulacaktır.

 

Saygılarımızla,

 

Kıbrıs Türk Diş Tabipleri Odası Yönetim Kurulu (a)

 

Dt. Hüseyin BIÇAK

     (Başkan)

 

 

 

Yorum yapın

Misafir olarak yorum yapın

0 / 1000 Karakter kısıtlaması
Metin uzunluğu 10-1000 karakter arasında olmalı
Yorumlarınız yönetici tarafından değerlendirilecek.
hizmet koşulları.

Yorumlar

  • Henüz hiç yorum yok