Haberler:
27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü - 27 Mart 2017 Pazartesi, 14:19
14 Mart Tıp Bayramınız Kutlu Olsun - 14 Mart 2017 Salı, 08:20
8 Mart Mesajı - 08 Mart 2017 Çarşamba, 12:40
Dünya Böbrek Günü KKTC Seminer Programı - 06 Mart 2017 Pazartesi, 15:02
14 Mart Tıp Haftası Programımız - 03 Mart 2017 Cuma, 12:18
YÖDAK Bağımsız Olmalı - 14 Şubat 2017 Salı, 08:59
Dans Dersleri Başlıyor - 09 Şubat 2017 Perşembe, 14:49
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
ende

FEMS Kıbrıs Toplantısı Daveti

 

 

Avrupa Maaşlı Doktorlar Federasyonu’nun (FEMS) Toplantısı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Gerçekleştirilecektir.

Her yıl Avrupa’nın değişik şehirlerinde yapılan FEMS (Avrupa Maaşlı Doktorlar Federasyonu)  toplantısı bu yıl ilk kez Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Girne Acapulco otelde Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği organizasyonunda gerçekleştirilecektir. Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Ekim 2014’de Avrupa Maaşlı Doktorlar Federasyonu’na tam üyelik hakkını kazanmıştı.

3 Mayıs akşamı FEMS Başkanı Enrico Reginato ve yönetim kurulu üyeleri Kıbrıs’a geleceklerdir. 4 Mayıs günü FEMS başkan ve yönetim kurulu Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Başkan ve yönetim kurulu ile birlikte çeşitli ziyaretler gerçekleştireceklerdir.

5 Mayıs günü ise FEMS’in diğer üyeleri adamıza gelerek Acapulco Hotel’de toplantıya katılacaklardır. Avrupa’nın 27 önemli doktor örgütünün burada olmasını fırsat bilen KTTB ve FEMS yönetim kurulu toplantı öncesi günümüzde çok konuşulan bir konuyu da gündeme getirme kararı aldı.     5 Mayıs 2016 Perşembe saat 14:00’de Acapulco Hotel’de başlayacak olan ve Avrupa’nın 8 değişik yerinden uzmanların katılacağı 4 saatlik bir konferans organize edildi. Bu konferansta Kuzey, Güney, Batı ve Doğu Avrupa’dan değişik konuşmacılar Avrupa’da uygulanan 8 değişik sağlık sistemini üzerinde konuşmalar yapacaklardır.

Bu konferansta gerek ülkemizde gerekse dünyada hep çok konuşulan bir konu olan sağlıkta sistem çok değişik bakış açılarıyla masaya yatırılacaktır. Bu paylaşımların Sağlık Sistemimiz adına hem bizler hem de diğer katılımcılar için çok yararlı sonuçları olacağı kanaatindeyiz.

Bu amaçla tüm hekimlerimiz, sağlık örgütlerimiz, basın mensuplarımız ve KKTC’de Sağlıkta Sistem için çalışan bu konu ile ilgili herkes konferanslarımıza davetlidir. Katılımınız bize onur verecek. Düşünce ve fikir üretme zenginliğimiz olacaktır.

Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği’nin organize ettiği FEMS toplantısı üç gün sürecek ve toplantılar dışında da katılımcılar için organize edilen zengin bir sosyal programla misafirlere Kuzey Kıbrıs’ı tanıma fırsatı sunulacaktır.

 

Program ektedir. Girişte kayıt işlemi yapabileceklerdir.

 

Saygılarımızla,

 

Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Yönetim Kurulu (a)

Dr. Filiz Besim

(Başkan) 

 

 

FEMS Conference 2016

 

 

 

 

 

Yorum yapın

Misafir olarak yorum yapın

0 / 1000 Karakter kısıtlaması
Metin uzunluğu 10-1000 karakter arasında olmalı
Yorumlarınız yönetici tarafından değerlendirilecek.
hizmet koşulları.

Yorumlar

  • Henüz hiç yorum yok