• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
ende

Sağlıksız Sağlık Sistemimiz Kitabı Yayınlandı

 

 

Sagliksiz saglik sistemimiz kttb

 

Yeni bir kitap daha: Sağlıksız sağlık sistemimiz (Yazılar 1984 - 2000)

Kıbrıs Türk Tabipleri Odası Yayınlarının yeni kitabının adı “Sağlıksız Sağlık Sistemimiz”. Dr. Ahmet Cavit tarafından 1984 ile 2000 yılları arasında çeşitli gazete ve dergilerde yayımlanmış olan ve ülkemizdeki sağlık sorunlarıyla ilgili 51 makaleyi içeren kitap, dört bölüm halinde düzenlenmiş.

KTTO Başkanı Dr. Cemal Mert'in sunuş yazısıyla başlayan kitabın “Sağlık hizmetlerindeki sistemsizliğe bağlı sorunlar” başlıklı birinci bölümde yer alan 26 makalede, ülkemizdeki serbest çalışan hekimlerin sorunlarına, genel sağlık sigortası ile ilgili olarak gerek Türk, gerekse Rum kesimlerinde yapılan çalışmalar ve sağlık hizmetlerindeki aksamalar ile bunlardan çıkış yollarına değiniliyor.

Kitabın ikinci bölümünde ise ABD, SSCB ve ADC gibi ülkelerdeki sağlık sistemleri hakkında bilgiler veriliyor. “İlaç sorunu” başlıklı üçüncü bölümden sonra gelen dördüncü bölümde ise, çeşitli “Koruyucu Hekimlik” konuları işleniyor.

Şimdiye kadar Kıbrıs sorunu ve kültürel geçmişimizle ilgili 24 kitabı yayımlanmış olan emekli çocuk hekimi ve yazar Dr. Ahmet Cavit An’ın “Tıp Alanındaki İlk Kıbrıslı Türkler” başlıklı çalışmasının genişletilmiş ikinci baskısı, 175 sayfa halinde,  yine KTTO tarafından Nisan 2014'de yayımlanmıştı.

Saygılarımızla,

Kıbrıs Türk Tabipleri Odası Yönetim Kurulu (a)

Dr. Cemal Mert

   ( Başkan)

 

 

Yorum yapın

Misafir olarak yorum yapın

0 / 1000 Karakter kısıtlaması
Metin uzunluğu 10-1000 karakter arasında olmalı
Yorumlarınız yönetici tarafından değerlendirilecek.
hizmet koşulları.

Yorumlar

  • Henüz hiç yorum yok