• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
ende

Sezaryen Doğumlara Genel Bakış

 

sezaryen kttb

 

 

“SEZARYEN DOĞUMLARA GENEL BAKIŞ” KONULU SEMPOZYUM YAPILIYOR

            21 Haziran, 2016 Salı günü saat 18.00’de, Kıbrıs Türk Tabipleri Odası ve DAÜ Dr. Fazıl Küçük Tıp Fakültesi işbirliğiyle, Tabipler Birliği konferans salonunda düzenlediğimiz, “Sezaryen Doğumlara Genel Bakış” temalı Sempozyum’da konuşmacı olarak Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi, Prof. Dr. Raşit Vural Yağcı’nın yanısıra, Op. Dr. Musa Olgu (Dr. Nalbantoğlu Hastanesi Kadın Doğum Klinik Şefi), Uz. Dr. Umut Altunç (Mağusa Devlet Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı) da sunum yapacaklardır.

            Yapılacak sunumlarda ülkemizdeki sezaryen doğumlar hakkında yapılan araştırma sonuçları sunulacak, ve gerek ülkemizde gerekse dünyada artan sezaryen doğumların, çocuk ve kadın doğum hekimleri gözüyle, anne ve çocuk sağlığı açısından etkileri üzerinde durulacaktır.

            Dünya Sağlık Örgütü’nün genel direktiflerini dikkate alan Kıbrıs Türk Tabipleri Odası ve Kıbrıs Türk Pediatri Kurumu, yıllardır Normal Doğumu ve bebeklerin ilk altı ay yalnızca anne sütüyle emzirilmesi ve anne sütünün iki yaşına kadar devam ettirilmesini önermekteyiz.

            Sempozyuma tüm hekimler, hemşireler, sağlık profesyonelleri, eğitimciler ve ilgi duyan tüm anne babalar davetli olup giriş serbesttir. Katılımcılara katılım sertifikası da verilecektir.

Dr. Cemal Mert

Başkan.

Yorum yapın

Misafir olarak yorum yapın

0 / 1000 Karakter kısıtlaması
Metin uzunluğu 10-1000 karakter arasında olmalı
Yorumlarınız yönetici tarafından değerlendirilecek.
hizmet koşulları.

Yorumlar

  • Henüz hiç yorum yok